Evo kakve kazne prijete Zeti

0

Fudbaleri Zete su juče 10 minuta prije kraja napustili teren stadiona “pod Goricom”. Podsjećamo Budućnost je vodila 1:0, a gosti nezadovoljni suđenjem odlučili su da prije vremena napuste igralište.

Sada će na potezu biti Disciplinska komisija FSCG, a jasno je da Zeti prijete velike kazne, povrh izvjesnog poraza službenim rezultatom 3:0.

U članu 76. Disciplinskog pravilnika FSCG navodi se:

“Ako se utakmica prekine krivicom jednog ili više igrača, ili jednog tima, pa igra ne bude nastavljena, klubu čiji su igrači skrivili prekid, izreći će se disciplinska mjera:

– novčana kazna i oduzimanje do 9 bodova, odnosno, do 9 negativnih bodova”.

Kazne mogu da dobiju i igrači, jer dalje stoji:

“Igračima koji su skrivili prekid, izreći će se disciplinska mjera:

– zabranja igranja od 4 do 8 utakmica,

a u težim slučajevima

– zabrana igranja od 6 mjeseci do 2 godine, ili isključenje iz fudbalske organizacije”.

Član 78. Disciplinskog pravilnika navodi da:

“Igraču ili fudbalskom radniku kluba koji nagovara tim da iz bilo kojih razloga napusti teren ili ne započne igranje ili to naloži, izreći će se disciplinska mjera:

– zabrana igranja ili obavljanja funkcija u trajanju od 6 mjeseci do godinu dana, a u ponovljenom ili težem slučaju, zabrana igranja ili obavljanja funkcija od jedne do dvije godine, odnosno isključenje iz fudbalske organizacije”.

Sličan incident prije skoro deceniju i po

Zanimljivo je da se slična situacija dogodila 2006. godine, u tadašnjoj zajedničkoj ligi Srbije i Crne Gore.

Tom prilikom su fudbaleri Budućnost napustili teren, 15-ak minuta prije kraja, kod rezultata 2:2, takođe nezadovoljni sudijskim odlukama…

IZVOR: CDM/CG FUDBAL