Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Ljubiša Tumbaković pozvao je 26 fudbalera za predstojeći kvalifikacioni meč koji će naša selekcija igrati protiv Poljske.

Donosimo vam kratak pregled o tome u kakvoj formi su fudbaleri koji se nalaze na spisku reprezentacije.

Mladen Božović – Standaradan na golu Zete.

Danijel Petković – Na 16 utakmica za MTK primio 22 gola.

Milan Mijatović – Standardan na golu Dečića.

Marko Baša – Povrijedio se na meču prošlog kola kada je Lil Gostovao Nansiju. Pod znakom pitanja za meč sa Poljskom.

Stefan Savić – Na gostovanju Granadi polomio nos, vjerovatno će biti spreman za utakmicu sa Poljskom.

Žarko Tomašević – Igrao u minulom kolu belgijskog šampionata za Ostende.

Adam Marušić – Nije ga bilo u timu na meču protiv Standarda.

Elsad Zverotić – Nezamjenjiv u Sionu.

Risto Radunović – Standardan član startnih 11 u ekipi Budućnosti.

Filip Stojković – Ne uspijeva da se izbori za mjesto startera u Minhenu 1860.

Nikola Vukčević – Na posljednjih sedam mečeva  Brage četiri puta starter, jednom rezervista, zaradio i jedan crveni karton.

Marko Bakić – Odigrao šest mečeva za Alkorkon i dao jedan gol. Tri puta je bio starter. Na meču sa Elčeom zadobio povredu glave koja srećom nije ozbiljnije prirode.

Aleksandar Šćekić – Rijetko dobija šansu u Genčlerbirliđiju. Ove sezone odigrao svega 167 minuta, nijednom nije bio starter.

Marko Vešović – Standaradan član prvog tima Rijeke koja je i dalje lider šamnpionata Hrvatske.

Aleksandar Šofranac – U posljednjih nekoliko mečeva češće dobijao šansu da zaigra za Rijeku.

Damir Kojašević – Standardan u Vardaru, postigao šest golova ove sezone. Posljednji put strijelac u novembru prošle godine.

Vladimir Jovović – Odigrao četiri meča i dao jedan gol za Spartak iz Subotice.

Marko Janković – 12 puta bio starter, sedam puta u igru ulazio kao rezerva. Postigao jedan gol za Partizan.

Nebojša Kosović – Odigrao svega 281 minut ove sezone za Partizan.

Mirko Ivanić – Sezona u Bjelorusiji još nije počela. Postigao gol u Superkupu protiv Torpeda (3-1).

Stevan Jovetić – Odigrao 10 mečeva u Primeri (tri puta ušao sa klupe) i postigao tri gola.

Fatos Bećiraj – Igra u Drugoj ligi Rusije sa Dinamom i na pragu je povratka u Prvu ligu. Postigao je četiri gola na 20 mečeva.

Stefan Mugoša – Dao dva gola na pet mečeva za Karsrue.

Filip Raičević – Od dolaska u Bari nijednom nije bio starter. Odigrao ukupno 74 minuta.

Luka Đorđević – Rezervista kod Lučeskua u Zenitu.

Mirko Vučinić – Posljednji takmičarski meč odigrao 17.11.2015 godine.