FA KUP: Siti rutinski protiv četvrtoligaša

0

Ovaj vikend u Engleskoj se igraju utakmice trećeg kola FA kupa. Plasman u sljedeću faza takmičenja osigurali su Mančester siti, Bornmaut, Lester i Portsmut.

Fudbaleri Mančester sitija rutinski su svladali četvrtoligaša Port Vejl na svom Etihadu rezultatom 4:1.

‘Građani’ su poveli u 19. minuti pogotkom Zinchenka, a gosti su u 35. izjednačili pogotkom Popea. U samom finišu prvog dijela Aguero vraća prednost domaćinima.

U nastavku je Siti s nova dva pogotka potvrdio plasman u četvrto kolo, a strijelci su bili mladi talenti Harvud Belis i Foden.

Plasman dalje osigurao je Lester, koji je sa sigurnih 2:0 pobijedio Vigan, dok je Bornmaut potopio Luton s 4:0, a Portsmut je u gostima kod Flitfuda ostvario pobjedu s 2:1.

Susret bez golova odigrali su Vulvs i Mančester junajted. Ove dvije ekipe odigrat će na Old Trafordu uzvratnu utakmicu.

Dosta utakmicama odigrano je ranije, a ostale su na rasporedu u nedjelju.