Favoriti sigurni, Gnabri pogodio za pobjedu Njemaca, Puki spustio Ukrajince na zemlju

0

Kompletirano je drugo kolo u evropskoj zoni kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Šveđani su sa dve pobede odmah zauzeli prvo mesto u B grupi, i mogu samo da žale zbog gola Olma u Gruziji, pošto bi već sad imali četiri boda prednosti u odnosu na Špance. “Tri krune“ su, sa Zlatanom Ibrahimovićem u timu, gostovale u Prištini i tamošnju selekciju dobili sa 3:0. Ibrahimović nije dao gol, za pogotke su se pobrinuli Augustinson, Isak i Larson.

Problema nisu imali ni Italijani u Bugarskoj, za koju su kvalifikacije završne posle dva poraza na domaćem terenu. Posle Švajcaraca i “azuri“ su odneli sva tri boda iz Sofije, a domaće je načeo Beloti sa bele tačke u finišu prvog dela. Konačan rezultat postavio je Lokateli u 83. minutu. Italija ima svih šest bodova, kao i Švajcarska. “Sajdđije“ su igrale protiv San Marina u Sent Galenu, a jedini gol postigao je Đerdan Šaćiri još u 2. minutu. I pored terenske dominacije Švajcarske, mreža gostiju nije se više tresla.

Veliki kiks napravila je Ukrajina na svom terenu protiv Finske. Nisu Finci slaba selekcija, ali je UKrajina morala da kapitalizuje bod osvojen na “Sen Deniju“ u Parizu pre tri dana. Činilo se da će biti tako pošto je Moraeš doveo domaću selekciju u vođstvo u 80. minutu. Mežutim, osam minuta kasnije Mikolenko je skrivio penal, dobio crveni karton, a najbolji finski fudbaler, Temu Puki, bio precizan sa bele tačke. Bio je to Pukijev već treći gol u kvalifikacijama, pošto je bio dvostruki strelac u remiju sa Bosnom i Hercegovinom. Sada Francuska ima 4 boda, a Ukrajina i Finska po dva.

Svi golovi u duelu Austrije i Farskih Ostrva pali su u prvih 45 minuta. Farani su rano poveli i samo naljutili domaćina. Golovima Dragovića, Baumgartnera i, još jednom, Saše Kalajdžića, Austrija je stigla do četvrtog boda i čeka derbi sa Danskom kroz tri dana. U drugom meču F grupe Izrael i Škotska su remizirali u Haifi. Ove dve reprezentacije se stalno sastaju u poslednje vreme, ovo im je već četvrti međusobni okršaj za nešto više od pola godine. Onaj najvažniji, u baražu za EURO, dobili su Škoti posle penala, a i sada teren napuštaju zadovoljniji. Izrael je poveo u prvom poluvremenu, ali je Frejzer poravnao. Šanse IZraelaca su male, pošto su osvojili samo bod u dva meča na svom terenu, a protim su igrali i pred navijačima.

Robert Levandovski ne bira rivale i svima podjednako trpa lopte u mrežu. Protiv Andore postigao je prva dva gola za Poljsku, dok je treći delo Sviderskog. Mažarska je nastavila sa dobrim igrama i lako je pobedila u San Marinu sa 3:0. Za goste su dosuđena tri penala, a dva su uspeli da realizuju.

Na kraju, jedna od zanimljivijih utakmica ove večeri igrana je u Bukureštu. Rumunija je kvaifikacije otvorila pobedom nad Makedoncima i nadala se bar remiju sa “Pancerima“. Ipak, Nemci su druga dimenzija i slavili su, istina minimalnu, ali potpuno zasluženu pobedu. Mnogo prilika propustili su gosti, dok je jedini precizan bio Serž Gnabri u 17. minutu. Bajernovog napadača odlično je proigrao Haverc. U finišu umalo da se promašaji osvete Nemcima, Stančiju je imao odličnu šansu, ali je pogodio samo spoljni deo mreže Nojerovog gola. U Skoplju je Severna Makedonija bila ubedljiva protiv Lihtenštajna i sada može da žali za izgubljenim bodom u Rumuniji. Dvostruki strelac za Makedonce bio je Trajkovski, a uisali su se još i Bardi, Elmas i Nesterovski.