Fenomenalni Ronaldo odveo Portugaliju u finale, Švajarcima ne pomaže ni sudija Brih

0

Portugalija – Švajcarska 3:1 (1:0)
Ronaldo 25′, 88′, 90′ – Rodrigez 57’pen

Reprzentacija Portugalije prvi je finalista prvog izdanja UEFA Lige nacija.
Portugalci su pred svojim navijačima, na stadionu „Dragao“, savladali Švajcarsku, a junak meča bio je Kristijano Ronaldo koji je postigao het-trik i došao do cifre od 88 golova za nacionalni tim. Ujedno ovo je bio njegov sedmi het-trik za Portugaliju, a ukupno 53. u karijeri.

Švajcarska je lako mogla da povede u uvodnim trenucima meča, ali je Rui Patrisio sjajno odbranio šut Džerdana Šaćirija. Sve do 24. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je na scenu stupio Ronaldo. Perfektno je izveo slobodan udarac i savladao Zomera – 1:0 za Portugaliju. U samoj završnici prvog poluvremena po jedno veliko uzbuđenje na obije strane, prvo je Seferović pogodio prečku, da bi Žoao Feliks iz dobre situacije šutirao preko gola.

Na početku drugog poluvremena u glavnoj ulozi bio je nemački sudija Feliks Brih. Večeras u Portou je zbog minimalnog kontakta tri minuta gledao VAR i odlučio da dosudi penal za Švajcarsku. Siguran je bio Roberto Rodrigez, a igrao se 57. minut. Sve do 88. minuta rezultat se nije mijenjao, a onda za dva minuta dva gola fenomenalnog Ronalda. Prvo je sjajno iskoristio asistenciju Bernarda Silve, da bi posle solo prodora stavio tačku na meč i Portugaliju odveo u finale.

Finale je na programu u nedjelju, a rival Portugalije biće Holandija ili Engleska.