Finska deklasirala Crnu Goru

0

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je u petom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Finske rezultatom 1:7.

Finkinje su opravdale ulogu favorita iako je u uvodnom dijelu meča naša selekcija imala više od igre, nekoliko idealnih prilika i došla do prednosti maestralnim pogotkom Slađane Bulatović.

U petom minutu Slađana Bulatović se našla u izglednoj prilici nakon odličnog dodvanja  Jasne Đoković ali je njen udarac sa ivice kaznenog prostora zaustavila Korpela. Dva minuta kasnije Bulatović je sjajnom dubinskom loptom pronašla Amisu Kuč, ali je protivnički golman još jednom bio na visini zadatka.

Ipak, sjajni finski golman nije imao nikakve šanse u osmom minutu – skraćei korner sa lijeve strane na maestralan način izvela je Slađana Bulatović i pogodila suprotan ugao protivničkog gola za vođstvo našeg tima.

Gošće su do izjednačenja došle nakon prve ozbiljnije akcije – Kuika je nakon dobrog prodora po lijevoj strani pokušala pogodila Tatjanu Đurković nakon čega je lopta odsjela u mreži. Šest minuta kasnije Finkinje su došle do preokreta nakon ubacivanja sa lijeve strane i odlične reakcije Alanen koja je sa pogodila sa sedam metara.

Finkinje su nastavile da koriste ukazane prilike pa su do dva gola prednosti došle u 27. minutu preko Danielson koja je poslala loptu u nebranjenu mrežu sa sedam metara.

Naša selekcija pružila je dobru igru i na startu nastavka, pa je nakon osam minuta igre Tamara Bojat propustila da pogotkom kruniše odličnu akciju. Neiskorištenu priliku Finkinje su kaznjile u 69. minutu nakon kornera sa desne strane i dobre reakcije Sari na drugoj stativi. Šest minuta kasnije mreža našeg gola zatresla se još jednom, ponovo nakon odbijene lopte od Đurković.

Do kraja susreta u stijelce se upisala i Sarinen nakon loše intervencije naše odbrane, kao i Herunu koja je odličnim udarcem sa dvadeset metara postavila konačan rezultat susreta.

Crna Gora – Finska 1:7

Petrovac, Stadion pod Malim brdom.

Sudija: Knarik Grigorijan (Jermenija).

Strijelci

1:0 – Bulatović 9′, 1:1 – Đurković (a.g.) 15′, 1:2 – Alanen 21′, 3:1 – Danielson 27′, 1:4 – Sari 67′, 1:5 – Đurković (a.g.) 73′, 1:6 – Sarinen 83′, 1:7 – Herum 90’+2′