Firmino senzacionalnim pogotkom u sudijskoj nadoknadi srušio Totenhem u derbiju kola

0

Fudbaleri Liverpula pobijedili su na Anfieldu u okviru 13. kola Premiershipa ekipu Totenhama rezultatom 2:1.

Redsi su bili daleko bolji rival u prvom poluvremenu. Totenhem gotovo da nije prelazio centar, a golman Lloris je činio čuda na golu gosta.

Ipak, spasa mu nije bilo u 26. minuti kada je Salah iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i doveo Liverpul u zasluženo vodjstvo.

Slavlje Redsa trajalo je svega sedam minuta budući da je Totenham u jednom od rijetkih napada izjednačio. Bio je to sjajan trk Son Heung-Mina kojeg je izbacio Lo Celso, a onda je uslijedila rutinska završnica Korejanca za 1:1 nakon prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu ‘Spursi’ nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika, a kako to obično biva u fudbalu , kazna je stigla na drugoj strani.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Roberto Firmino postiže pogodak u 90. minuti za zasluženu pobjedu Liverpula.

Aktuelni prvak ovim je trijumfom prestigao svog rivala na tabeli, te sada imaju tri boda više od londonske ekipe koja je na drugoj poziciji.

U ostalim utakmicama u ovom terminu Fulham je osvojio bod protiv Brightona kod kuće (0:0), dok se West Ham morao zadovoljiti bodom kod Crystal Palaecea (1:1).