Firmino u nadoknadi donio Liverpulu šansu za novi trofej (VIDEO)

0

Monterej – Liverpul 1:2 (1:1)
14′ Funes Mori – 12′ Keita, 90+1′ Firmino

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale Svjetskog klupskog prvenstva pošto su savladali meksički Monterej rezultatom 2:1.

Monterej je propisno namučio Liverpul, više nego što se očekivalo, ali je Roberto Firmino uništio sve snove Meksikancima.

Poveo je Liverpul u 12. minutu kada je Mohamed Salah na izvanredan način asistirao Nabiju Keiti, a ovaj savladao golmana za vođstvo prvaka Evrope. Ipak, brzo je uslijedio odgovor Montereja, koji dolazi do izjednačenja pogotkom Funesa Morija koji je sa nekoliko metara, poslije odbrane Alisona, sproveo loptu u gol.

Imao je Liverpul inicijativu i posed tokom čitavog meča, ali je Monterej dugim loptama, ponajviše pokušavajući da iskoriste to što Džordan Henderson igra štopera, prijetio odbrani ,,crvenih“. Nisu njihovi napadi dugo trajali i posle nekoliko dodira je uslijedio udarac, što je pravilo mnogo poteškoća Liverpulu.

Ipak, u finišu je Klop zaigrao sa Maneom i Firminom, a podršku im je pravio Salah koji je igrao cio meč i u 91. minutu snalažljivi Roberto Firmino postiže gol za slavlje Liverpula i plasman u finale.