Francuzi nakon preokreta deklasirali Australiju! (VIDEO)

0

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru u okviru grupe D reprezentacija Francuske pobijedila je Australiju rezultatom 4:1.

Francuzi su stvorili pritisak od samog početka, pokušao je Dembele po desnom, zatim Mbape po lijevom boku. Od svega na kraju korner, ali opasnosti nije bilo.

Malo je prošlo, a Australija je šokirala aktuelnog svjetskog prvaka. Postigli su gol, Gudvin se izborio za prostor u šesnaestercu i primio pas i pogodio za 1:0 u 9. minutu meča.

Ponovo su Australijanci imali veliku priliku. Teo Ernandez je poklonio loptu Djuku, a on je opalio sa oko 30 metara, ali od toga nije bilo ništa.

Međutim u 27. minutu Francuska je izjednačila, fenomenalno se kretao Rabio, pronašao je prazan prostor i ubacio se savršeno. Odličan je bio i Ernandezov centaršut, a Rabio je glavom rutinski riješio situaciju za 1:1.

U 32. minutu dogodila se velika greška Atkinsona. Rabio mu je ukrao loptu, a Žiru je pogodio za 2:1.

Opasni su bili Francuzi i u nastavku, Jak udarac Grizmana je otišao malo pored desne stative. Mbape je pred kraj prvog poluvremena imao sjajnu šansu ali od toga nije bilo ništa.

U nadoknadi prvog poluvremena Australijanci su imali šansu, Loris je bio matiran i nepomično je gledao loptu, ali je Irvinova lopta završila na stativi pa je rezultat na poluvremenu ostao 2:1 za Francuze.

U drugom poluvremenu, prvu ozbiljnu priliku su imali Francuzi, usledio je centaršut Ernandeza i makazice Žirua ali nije bio dovoljno precizan.

U 61. minutu nova prilika za Francusku, ali još jednu priliku ne koristi Mbape. Međutim, nekoliko minuta kasnije ipak gol. Dembele je centrirao, savršeno pronašao Mbapea, a on je glavom smjestio loptu iza leđa Meta Rajana. To nije sve, Mbape je zasigurno ponio epitet igrača utakmice, sada je viđen odličan prodor i centaršut lijevom nogom, direktno na glavu Žirua koji je postigao novi gol za Francuze.

U 85. minutu selektor Australije je napravio dvije izmene. Bivši štoper Crvene zvezde Miloš Degenek je zamenio Atkinsona, a Bakus Irvina.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja pa je rezultat ostao velikih 4:1 za Francusku.