Fudbaleri Hajduka ubjedljivi u 59. gradskom derbiju

0

Hajduk – Sloga Stari Bar: 6:2 (2:0)

Bar: Pomoćni teren SRC „Topolica“, gledalaca oko 50.
Glavni sudija: Petar Lalić (Bar), pomoćnici: Aleksa Dević i Ognjen Popović (Bar)

Strijelci: Almin Balić u 40. i 72. minutu, Nikola Tripinović u 42. i 62., Bogdan Bogdanović u 68. i Milo Novaković (a.g.) u 88. minutu za Hajduk – Mehmed Đurović u 54. i Aldijan Bajramović u 66. minutu za Slogu.

Žuti karton: Aldijan Bajramović (Sloga Stari Bar).

Hajduk: Popović, Rudović, Milošev, Mećikukić (od 77. Tomašević), Osmanović, M. Barabaš, Perunović (od 70. Abdijević), Đukić, Balić, Tripinović (od 63. Darčević), Bogdanović.

Sloga Stari Bar: Markuš, M. Međedović, Liharević (od 45. M. Đurović), Bajramović, Perazić, Lukolić (od 51. Davidović), A, Međedović, Kaplanović, D. Đurović (od 45. Martinović – od 74. I. Kurtović), Novaković, Divanović (od 78. Begzić).

U novom izdanju gradskog fudbalskog derbija ekipa Hajduka je pobijedila Starobarane 6:2, u utakmici 15. kola Lige Udruženja klubova FSCG – Jug“.

Dvostruki strijelci za Hajduk bili su Almin Balić  40. i 72. minutu, te najbolji pojedinac u današnjem derbiju Nikola Tripinović koji je na oproštaju od ove sezone (ide na dugu plovidbu) matirao golmana Sloge u 42. i 62. minutu.

Peti gol za Hajduk bilo je djelo Bogdana Bogdanovića u 68. minutu, dok je šesti gol za „domaće“ postigao Milo Novaković (a.g) u 88. minutu.

Najbolji strijelac Hajduka svih vremena Mladen Đukić danas je bio asistent u dva navrata prilikom postizanja golova.

Po gol za Starobarane, postigli su Mehmed Đurović u 54. i Aldijan Bajramović u 66. minutu za Slogu.

Ovo je bio 59-ti prvenstveni okršaj dva kluba ! Hajduk je upisao 33 pobjedu, Starobarani ostali na 19, dok je 7 mečeva završeno bez pobjednika.

U dosadašnjih 59 odmjeravanja snaga ekipa Hajduka je daleko efikasnija. Postigla je 132 gola, dok je Sloga 77 puta savladala golmane Hajduka.

Budva je kao gost savladala Slogu iz Radovića 10:0, dok je Lovćen bio bolji od Obilića kao domaćin 5:2.

Derbi kola u srijedu će da odigraju Orjen i Otrant-Olympic.

U narednom kolu, u nedjelju 10. aprila  Sloga Stari Bar dočekuje imenjaka iz Radovića, dok je Hajduk gost Obilića.