Fudbalski derbi Južne regije prekinut zbog upada navijača

0

Hajduk – Otrant-Olympic: 2:3 (1:0), utakmica prekinuta u 75.minutu

Bar: Pomoćni teren SRC “Topolica”, gledalaca oko 50.
Sudija: Danilo Radunović (Cetinje), pomoćniciDragan Ražnatović i Miloš Vukićević (Cetinje)

Strijelci: Bogdan Bogdanović u 24. i 67. minutu za Hajduk – Fatmir Molabećirović u 60. i 70. minutu (jedanaesterac) i Miloš Vukić u 73. minutu.

Žuti karton: Balić i Đukić (Hajduk).
Crveni karton: Đukić (Hajduk) – Arian Seniković (Otrant-Olympic).

Hajduk: Perović, Milošev, Pavlović, Balić, Mećikukić, Darčević, Osmanović, M. Barabaš, Perunović, Đukić, Bogdanović.

Otrant-Olympic: Berjašević, Barjaktarović (od 59. Dušaj), Gluščević, Vukmarković, Molabećirović, Ljamović, Seniković, Matunović, Kurti, Alibegu (od 67. Vukić), Divanović.

Derbi 17. kola Lige Udruženja klubova FSCG – “Jug” između Hajduka i ulcinjskog Otrant-Olympica na pomoćnom terenu SRC “Topolica” prekinut je u 75. minutu pri rezultatu 3:2 za goste.

Poslije koškanja dva kapitena, Mladena Đukića i Ariana Senikovića, glavni sudija im je pokazao crvene kartone, nakon čega je dio navijača upao na teren.

-“Žao nam je zbog ružnih scena i neugodnosti koje su doživjele naše kolege iz Otrant-Olympica. To su naši prijatelji i ogradjujemo se od ovakvih scena na stadionu “Topolica”, kazali su u saopštenju iz barskog kluba.

Ipak su fudbal i fer pley iznad pojedinaca na tribinama, dok je naboj na terenu sasvim prirodna stvar, poručili su iz barskog kluba.

Derbi je opravdao očekivanja, Barani su dva puta vodili, poslije golova Bogdana Bogdanovića u 24. i 67. minutu, da bi Fatmir Molabećirović u 60. i 70. minutu (iz jedanesterca) poravnao na 2:2.

Tri minuta kasnije, Miloš Vukić je doveo goste u prednost od 3:2, a dva minuta kasnije glavni sudija utakmice Danilo Radunović je prekinuo utakmicu zbog upada dijela navijača.

Ulcinjani se u ovogodišnjem šampionatu bore za prelazak u viši rang takmičenja, odnosno cilj im je da budu prvi na kraju ligaškog dijela kako bi nastupili u “baražu” za popunu Druge crnogorske lige. Trenutno su drugoplasirani tim lige, odnosno imaju dva boda manje od Budvana.

Starobarska Sloga je u okviru ovog kola poražena u gostima od Obilića 8:0. Strijelci za domaće bili su; Jovan Radović u 3. i 54., Uroš Vujičić u 19. i 50., Radovan Đuković u 55. i 66., Rejhan Čelebić u 12. i Miloš Vukčević u 78. minutu.

Orjen je bio bolji od Sloge iz Radovića 4:0, dok sjutra od 17:30 h igraju Lovćen i Budva.

U narednom kolu sledećeg vikenda igraće; Sloga Stari Bar – Orjen, Budva – Hajduk, Sloga Radovići – Lovćen i Otrant-Olympic – Obilić.