Fulam častio navijače, Barnli osvojio bodove spasa [VIDEO]

0

Na četiri popodnevne utakmice u Premijer ligi u žiži su bile ekipe koje se bore za opstanak.

U meču za koji bi moglo da se ispostavi da je bio poslednja šansa za Kardif, Velšani su poraženi od Barnlija 2:0. Junake pobjede za tim Šona Dajša bio je Kris Vud, strijelac oba gola za domaćina. Tim je Novozelanđanin došao do dvocifrenog broja golova u ovom prvenstvu. Poslije ovog poraza Kardif ima male izglede da izbjegne najgore.

Fulam je napokon obradovao svoje navijače. Londonski tim je odavno ispao, imao je niz od devet uzastopnih poraza, ali je danas savladao odlični Everton. Aleksandar Mitrović je predvodio napad domaćih, pogodio je prečku u prvom poluvremenu, a imao je još nekoliko prilika. Golove su postigli Tom Kerni na početku drugog dijela i Rajan Babel, na asistenciju Mitrovića u 68. minutu.

Težak poraz doživjeli su “galebovi“ na svom terenu od Bornmuta. Gosti su slaviili u Brajtonu sa 5:0, pa je sada tim iz engleske luke jedini konkurent Kardifu za to treće mjesto koje vodi u rang niže.

Tim iz druge luke na jugu Engleske, Sautempton, došao je do važnih bodova u duelu sa Vulverhemptonom. Sveci su slavili sa 3:1, a dvostruki strijelac za domaćina bio je Nejtan Redmond. “Vukovima“ nije bilo do igre, posle šokantnog poraza u polufinalu FA Kupa od Votforda prošle nedjelje.

Fulam – Everton 2:0 (0:0)