FULAM SE VRAĆA! Mitrović doprinio asistencijom, nevjerovatan gol Brajana za Premijer ligu!

0

Fulam – Brajton 2:1 (0:0) – nakon produžetaka
104′, 116′ Brajan – 120+4′ Dalsgard

Fudbalski klub Fulam plasirao se u Premijer ligu pošto su u finalu plej-ofa Čempionšipa savladali Brentford sa 2:1.

Iako je Brentford igrao možda i najljepši fudbal u Čempionšipu prošle sezone uz Lids, ipak će morati da sačekaju na Premijer ligu još malo…

Nešto konkretniji je na ovoj utakmici bio Fulam i imao bolje prilike kada su pokušavali Džošua Onoma – dva puta – kao i nešto kasnije, na samom startu drugog poluvremena, Niskens Kebano je pokušao preko slobodnog udarca iz neposredne blizine. Šutirao je iznad živog zida, a lopta je završila u spoljnjem delu mreže.

Definitivno je Aleksandar Mitrović nedostajao Fulamu u većem dijelu utakmice, jer, iako je i Abubakar Kamara dovoljno korpulentan i visok, nije bio prijetnja po rivale, a svojom kretnjom nije navodio saigrače da ga uposle.

Dobru priliku imao je Bobi Rid za Fulam u 58. minutu, ali njegov pokušaj završio je pored stative.

Konačno, najbolja šansa uslijedila je i za Brentford. Malo više prostora ostavljeno je najboljem strijelcu Oliju Votkinsu, ovaj je ,,raspalio“ po lopti, ali ona je išla po sredini gola i Marek Rodak ju je odbio u korner.

Srpski napadač je dobio priliku tek u nadoknadi utakmice, a Martin Etkinson je svirao kraj regularnog dijela utakmice.

Džo Brajan je izveo slobodan udarac sa 30 metara i postigao nevjerovatan pogodak kada je iznenadio Davida Raju i donio prednost Fulamu u 104. minutu.

Četiri minuta prije kraja utakmice, Mitrović i Brajan odigrali su dupli pas, Srbin je asistirao sjajnom Englezu, a ovaj ponovo matirao Raju za veliko slavlje londonskog tima.

Veliko slavlje uslijedilo je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka i Fulam će se tako poslije godinu dana pauze vratiti u najelitniji rang engleskog fudbala!