Futsal reprezentacija poražena od Srbije

0

U-19 futsal reprezentacija Crne Gore poražena je od odgovarajuće selekcije Srbije sa 4:1 u prvom od dva prijateljska duela ovih ekipa.

Meč je odlučen početkom drugog poluvremena, kada je domaćin zahvaljujući trostrukom strijelcu Lazaru Živanoviću stigao do prednosti koju nije ispuštao do kraja.

Strijelac za Crnu Goru u prvom meču ove generacije bio je Nikola Lukić.

– Iako smo doživjeli poraz, nijesam nezadovoljan igrom, obzirom da nam je ovo prva utakmica koju je odigrala ova generacija. U prvom dijelu smo bili ravnopravni protivnik, dobro igrali. U drugom poluvremenu tri minuta pada koncentracije odlučila su pobjednika – kazao je Zoran Žarić, asistent u stručnom štabu Crne Gore.

Drugi meč isti rivali odigraće sjutra, od 16:30 časova.

SRBIJA – CRNA GORA 4:1

Dvorana ,,Vlade Divac“, Vrnjačka Banja.

Sudije: Aleksandar Minić (Srbija), Saša Goranović (Crna Gora), Oliver Nikolić (Srbija).

1:0 – Živanović 9′, 1:1 – Lukić 12′, 2:1 – Živanović 23′, 3:1 – Živanović 24′, 4:1 – Stanković 25′

Srbija: Luka Đorđević, Ognjen Stanković, Aleksandar Tomić, Aleksandar Stanković, Mateja Ćirka. Igrali su još: Andrija Marjanović, Uroš Nedeljković, Lazar Živanović, Lazar Đorđević, Ensar Redžović, Matija Urošević, Ljubiša Šević, Slobodan Koprivica, Strahinja Čarapić, Petar Stevanović.
Selektor: Vladimir Jovanović.

Crna Gora: Irhad Popović, Vukašin Kankaraš, Janko Todorović, Nikola Mijušković, Petar Vukčević. Igrali su još: Lazar Čogurić, David Puletić, Marko Labović, Željko Lješković, Srđan Petrušić, Nikola Lukić, Igor Knežević, Srđan Drašković, Miloš Koprivica.
Selektor: Sveto Ljesar.