Grankvist donio pobjedu Šveđanima

0

Fudbaleri reprezentacije Švedske savladali su danas na stadionu u Nižnjem Novgorodu selekciju Južne Koreje rezultatom 1:0 golom kapitena Andreasa Grankvista u okviru prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Utakmica koja nije obilovala sa previše uzbuđenja, a jedno od najvećih, pored pogotka, viđeno je u 21. minutu prvog poluvremena kada je Emil Forsberg imao situaciju jedan na jedan sa golmanom Hjun-Vo Čoom, ali se korejski golman istakao fenomenalnom intervencijom.

Prvi dio igre okončan je pokušajem Viktora Klasona nakon kornera, ali mreža Južne Koreje je ostala netaknuta.

Drugi dio utakmice nije nagovještavao nešto veće uzbuđenje, ali to se ipak dogodilo. U 63. minutu start Min-Vo Kima u svom šesnaestercu, sudija isprva nije pokazao na jedanaesterac, ali je nakon konsultacije sa video tehnologijom dosudio penal za Švedsku.

Siguran sa bijele tačke bio je Andreasa Grankvist i tim pogotkom donio pobjedu Šveđanima.

Pokušavali su Korejci da poravnaju, ali u tome nisu uspjeli i na najgori mogući način otvaraju svoju kampanju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

U grupi ,,F” Meksiko i Švedska dijele prvu poziciju nakon ostvarenih pobjeda, dok su Njemačka i Južna Koreja bez bodova.