Gvardiola nakon poraza: Fudbal je nepredvidiv

0

Mančester siti je posle produžetka eliminisan u polufinalu Lige šampiona iako su u prvom meču slavili sa 4:3 i do 90. minuta vodili sa 1:0 protiv Reala iz Madrida.

Trener Mančester Sitija Pep Gvardiola bio je razočaran posle utakmice.-Veći dio utakmice ekipa je imala kontrolu. Igrali smo dobro, imali smo jako dobru priliku preko Griliša… Istina je da je Real bio opasniji, a meč su završili sa četvoricom napadača i Militaom,rekao je Gvardiola i potom odgovorio na pitanje da li mu je ovo bio najteži poraz.

-Doživio sam i druge teške poraze u Ligi šampiona, poput Barsinog od Čelsija. Bili smo jako blizu. U prvom poluvremenu nam je bilo teško, ali u drugom je bilo bolje. Na kraju nismo uspjeli do kraja da iskontrolišemo utakmicu, jasan je španski stručnjak.

Pep Gvardiola ni u šestoj sezoni na klupi engleskog kluba nije uspio da osvoji Ligu šampiona.–Fudbal je nepredvidiv. Pred kraj meča Real je zaigrao sa dosta igrača ispred i u našem šesnaestercu. Nismo najbolje odgovorili na to. Nismo se snašli, i moramo to da prihvatimo. Nismo dobro odigrali, ali to je i normalno u polufinalu. Igrači osjećaju veliki pritisak„, rekao je Gvardiola.

Gvardiola je po šesti put ispao u polufinalu Lige šampiona, a sa Barselonom je bio prvak Evrope 2009. i 2011.