Het-trik Ronalda

0

Kaljari – Juventus 1:3 (0:3) Simeone 61′ – Ronaldo 10′,25′(p),32′

Brzo se Juventus podigao posle ispadanja iz Lige šampiona i slavio je sigurnu pobjedu na Sardiniji.

Lavina kritika sručila se na Portuglaca posle ispadanja od Porta, a razlog je njegovo sklanjanje iz živog zida kod izjednačujućeg gola Porta. Kristijano Ronaldo je ućutkao kritičare novim het-trikom, i to za samo 22 minuta! Prvo je u 10. minutu, posle kornera, skočio nebu pod oblake i prvi put savladao golmana Kaljarija Kragna, zatim je u 25. minutu realizovao jedanaesterac koji je skrivio čuvar mreže domaćih, da bi u 32. već bilo 3:0, a Ronaldo je pogodio na asistenciju Kijeze.

Sve je bilo riješeno posle prvog poluvremena, a Kaljari je bio bolji rival u nastavku, što je krunisao počasnim golom Đovanija Simeonea. “Stara dama“ je trenutno na treće mjestu sa 55 bodova i utakmicom manje, a za vodećim Interom ima deset bodova zaostatka. Kaljari je tik iznad zone ispadanja sa 22 boda.