Holanđanin prestigao Mitrovića na listi strijelaca, evo đe su naši reprezentativci!

0

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije više najbolji strijelac dosadašnjeg dijela kvalifikacija za Mundijal, budući da ga je sinoć pretekao Holanđanin Memfis Depaj, a Barselonin krilni napadač takođe je prvi i po broju asistencija i ima ih šest.

Depaj je u sinoćnjoj ubjedljivoj pobjedi Holandije nad Gibraltarom (6:0) učestvovao sa dva pogotka. Iako nije iskoristio prvi jedanaesterac u 19. minutu, pogodio je samo dva minuta kasnije nakon asistencije Klasena, a onda je u nadoknadi prvog poluvremena bio siguran sa bijele tačke. To je bio njegov deveti gol u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, pa je izbio na prvo mjesto liste strijelaca. Iza njega su Aleksandar Mitrović i Izrealac Erhan Zahavija, koji imaju po sedam pogodaka.

Iz Crne Gore na listi strijelaca nalazi se šest fudbalera. Najbolje rangirani su Jovetić i Bećiraj koji dijele 36. poziciju sa po tri gola. Marušić je na 81. poziciji sa dva gola, dok su po jedan pogodak postigli Radunović, Simić i Tomašević.