Hrvatska slavila u prvom meču

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom prijateljskom duelu sa Hrvatskom.

,,Sokoli“ su pružili jak otpor, ali su gosti slavili rezultatom 3:2.

Obje ekipe odigrale su otvoreno, a prvi gol na utakmici postigli su gosti – u 16. minutu Paul Antić prošao je po lijevoj strani, dao za Frana Mahorovčičića koji neometan pogađa sa desetak metara.

Crna Gora je izjednačila u 25. minutu. Lazar Savović je pokrenuo akciju, lijepo su kombinovali Matija Jovanović i Darvin Đukić, da bi zatim Savović završio pogotkom za 1:1.

Gosti su u nastavku došli do dva gola viška – prvo je Mahorovočić upisao svoj drugi pogodak na meču, da bi u 73. Matej Tomić iskoristio prostor koji mu se ukazao.

Konačan rezultat postavio je Nenad Miranović u 75. minutu iz jedanaesterca koji je izborio Andrija Vukoje.

Drugi meč između Crne Gore i Hrvatske igra se u četvrtak od 10 časova, na Trening kampu FSCG.

Crna Gora – Hrvatska 2:3

Trening kamp FSCG, Podgorica.

Sudija: Ivan Šarac (Crna Gora)

0:1 – Frano Mahorovičić 16′, 1:1 – Lazar Savović 25′, 1:2 – Frano Mahorovičić 58′, 1:3 – Matej Tomić 73′, 2:3 – Nenad Miranović (p) 75′