I u Engleskoj je bitno da „komšiji crkne krava“, Junajted slavio na „Etihadu“ i prekinuo nestvaran niz Sitija

0

Mančester Siti – Mančester Junajted 0:2(0:1)
Bruno Fernandeš 2′(p), Šo 50′

Posle 28 utakmica bez poraza i 21 uzastopne pobjede, razbijen je krčag Mančester Sitija. Lider Premijer lige je prethodni put poražen od Totenhema u Londonu 21. novembra prethodne godine. S druge strane Junajted je posle tri uzastopne utakmice koje je odigrao bez golova, dvije u prvenstvu i jedne u Ligi Evrope, zabilježio trijumf, a ponovo nije primio gol.

Da se stvari neće završiti dobro po „građane“ vidjelo se već posle 35 sekundi igre. Tada je Gabrijel Žezus u svom kaznenom prostoru, ne znamo šta je tražio tamo, srušio Markusa Rašforda i Junajted je dobio penal. Posle 100 sekundi na semaforu je pisalo 0:1, Ederson je prozreo namjeru Bruna Fernandeša, ali je udarac bio precizan. Malo je falilo da posle par minuta gosti dupliraju prednost, Luk Šo je iz dobre situacije tukao pravo u Edersona.

U prvom poluvremenu Siti je imao prilike preko Zinčenka, Kevina De Brujnea i Rijada Mareza, ali se na odmor otišlo sa prednošću „crvenih đavola“. Najbolju šansu Gvardiolin tim imao je na startu drugog poluvremena, tada je Rodri odlično tukao, ali je prečka spasila Hendersona. Kazna za taj promašaj uslijedila je u 50. minutu, samo dva minuta kasnije.

Dupli pas Šoa i Marsiajla, ovaj prvi je završio preciznim udarcem u lijevi dolji ugao Edersonovog gola, mada je imao i sreće jer je lopta prošla Rodriju kroz noge. Marsijal je imao fantastičnu priliku za treći gol dvadeset minuta prije kraja, ali je pogodio Edersona u situaciji jedan na jedan.

Do kraja meča igralo se pred golom Junajteda, u nekoliko navrata santimetri su odlučivali o tome da li će lopta završiti u mreži, ali se Junajted odbranio i sada za gradskim rivalom zaostaje 11 bodova, a ponovo je preuzeo drugu poziciju od Lestera. Naš Nemanja Matić je dobio šansu u finišu meča.