Ibra glavni kreator u gradu mode, erupcija pod Vezuvom, Lacio pao u Đenovi (VIDEO)

0

Inter – Milan 1:2 (1:2) Lukaku 28′, Ibrahimović 12′,16′
Sampdorija – Lacio 3:0(2:0) Kvaljarela 32′, Augeljo 41′, Damsgard 74′
Napoli – Atalanta 4:1(4:0) Lozano 23’27’, Politano 30′, Osimen 43′ – Lamers 69′

Milan je ostao jedini tim u Seriji A sa maksimalnim učinkom. U “Derbiju Della Madonina“ tim Stefana Piolija pobijedio je Inter na “Meaci“ 2:1.

Prethodni trijumf nad gradskim rivalom Milan je zabeležio još na početku 2016. godine. Svi golovi postignuti su u prvih 45 minuta. U 11. minutu Aleksandar Kolarov je faulirao Ibrahimovića, naturalizovani Šveđanin je sam izveo penal, a Handanović mu je zaustavio šut. Ipak, sreća je bila na strani napadača gostiju i iz drugog pokušaja Ibrahimović je loptu smjestio u mrežu. Samo četiri minuta kasnije dobro je ubacio Leao, a Zlatan je bio na mjestu i gosti su duplirali prednost.

Lacio ne može da se prepozna ove sezone. Tim koji se borio za titulu u prethodnom prvenstvu, sada ima samo jednu pobjedu u četiri kola. U posljednje tri utakmice Rimljani su uzeli samo jedan bod, a večeras im je mjeru uzela Sampdorija. Ekipa iz Đenove slavila je sa 3:0, a već u prvom poluvremenu stekla je dva gola prednosti. Prvo je veteran Kvaljarela najavio trijumf domaće ekipe, a mreža gostoju tresla je još dva puta u preostalom dijelu meča.

U prvom meču dana Napoli je dočekao Atalantu. Očekivali smo spektakl i dobili ga, ali u režiji samo jednog tima, domaćeg Napolija. Četa Đenara Gatuza slavila je sa 4:1, a već posle prvih 45 minuta imala je prednost od 4:0. Gasperinijevi momci, koji su počeli fantastično sezonu, malo su popravili utisak u nastavku i taj dio igre dobili golom mladoh Holanđanina Lamersa. Za samo 20 minuta u prvom poluvremenu Napolitanci su postigli četiri gola, goste iz Bergama je otvorio Meksikanac Lozano u 23. minutu, isti fudbaler je četiri minuta kasnije ponovo bio precizan, a onda su se u strijelce upisali i Politano i ljetošnje pojačanje Osimen.