Igalo proslavlja 90 godina postojanja

0

Na najlepši mogući način fudbaleri Igala 1929 završili su polusezonu lige udruženja klubova JUG. “Plavo-bijeli” su juče, u poslednjoj utakmici ovog dijela sezone ubjedljivo savladali ekipu Sloge iz Radovića – 1:5 (0:2).

U 35.minutu Igaljani su poveli, a strijelac na asistenciju Dragaša bio je Jovan Radović. Samo par minuta kasnije Radović je izborio jedanaesterac, a siguran sa bijele tačke bio je iskusni Mijodrag Koprivica.

Igaljani su tako na odmor otišli sa dva gola prednosti i generalnim utiskom su u potpunosti nadigrali svog rivala, koji jedva da je uspijevao da prenese loptu preko centra.

U drugom poluvremenu, Igaljani nastavljaju da igraju napadački fudbal, a pravo remek djelo viđeno je u 51.minutu kada je Mijodrag Koprivica po ko zna koji put dokazao da je “specijalista” za slobodnjake.

U 58.minutu Igaljani stižu i do četvrtog pogodka, a u listu strijelaca se upisao kapiten Jovan Simović. Domaćini su u nekim momentima pokušavali da ugroze gol Padrova, ali nije se dao prevariti golman “plavo-bijelih”.

Tačku na ovu goleadu stavio je Jovan Radović u 61. minutu, svojim drugim pogotkom na susretu. Domaćini su uspjeli da ublaže poraz, a strijelac u 69.minutu sa bijele tačke bio je Slavko Šušić.

Lideru na tabeli, FK Igalu 1929 je ovo sedmi trijumf “plavo-bijelih” i na kraju ove polusezone imaju četiri boda više od ekipe Hajduka iz Bara i Obilića iz Herceg Novog.

17.decembra održaće se i svečana akademija u dvorani “Park” u Herceg Novom, a povod je jubilarnih 90 godina postojanja fudbalskog kluba Igalo 1929.

FK SLOGA RADOVIĆI: Đurović, Fofilos, Kovačević (Labović), Đapić, Marković (Dragičević), S. Šušić. D. Šušić, Spalević (C), Vulević, Mrdak, Vuletić.

FK IGALO 1929: Padrov, Aleksić, Grbić (Bubanja), Đurković, Petrović, Simović (C), Vlahović, Koprivica, Dabović (Kosać), Radović (Vasiljević), Dragaš.