Iguain i Dibala rastužili Vembli [VIDEO]

0

Totehnem – Juventus 1:2 (1:0)
Son 39’ – Iguain 64’, Dibala 67’

Juventus se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona, pošto je posle remija u prvoj utakmici u Torinu, u revanšu pobijedio Totenhem sa 2:1.

Juventusovski, ‘talijanski, kako samo “Stara dama” umije, Alegrijeva ekipa je stigla do pobjede na Vembliju, iako je u većem dijelu utakmice bila u podređenom položaju.

“Pijevci” su bili silni od starta, ređale su se prilike Sona, Kejna i ekipe, da bi u 39. minutu Bufon konačno kapitulirao. Strijelac je bio Son, koji nije zahvatio loptu kako je želio, ali je učinio to dovoljno dobro da je pošalje u mrežu.

Sve što je Juventus uradio u prvih 45 minuta bio je prodor Daglasa Koste, koga je u šesnaestercu oborio Fertongen, ali je sudija Marčinjak pogrešio i nije pokazao na bijelu tačku.

Odnos snaga se nije promijenio ni na početku drugog poluvremena. Juve je djelovao nemoćno sve do 64. minuta, a onda blic-krig za nepuna tri minuta.

Lihtštajnera koji je nekoliko minuta ranije zamijenio Benatiju dobro je centrirao, Kedira je proslijedio loptu do Iguaina, a argentinski napadač prvi šut Juventusa u okvir gola pretvorio u izjednačenje.

Još se fudbaleri Totenhema nisu opasuljili od primljenog gola, a Loris je po drugi put savladan. Iguain je nadmudrio odbranu “pijevaca”, proigrao Dibalu, a ovaj bio nemilosrdan.

Očekivano, gosti iz Torina su se posle drugog gola povukli, trajala je opsada Bufonovog gola sve do 90. minuta, kada je i sreća bila na strani italijanskog šampiona. U posljednjim trenucima utakmice Kejn je savladao Bufona, lopta se od stative odbila na gol liniju, ali je nije prešla, a Barzalji je stigao na vrijeme da je izbaci u polje.

U drugom revanš meču koji je odigran večeras, Bazel je na Itihadu porazio Mančester siti 1:2. Međutim, ubjedljiv trijumf u prvom meču od 4:0 bio je dovoljan izabranicima Pepa Gvardiole da se plasiraju u narednu fazu takmičenja.