Iheanačo vodio Lester do novog trijumfa: Preokret „lisica“ za predvorje Lige šampiona

0

Lester – Kristal Palas 2:1 (0:1)
Kastanj 51′, Iheanačo 80′ – Zaha 12′

Fudbaleri Lestera napravili su još jedan veliki korak ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Londonski klub je imao prednost nakon prvih 45 minuta, a strelac je bio Vilfrid Zaha posle asistencije Eberečija Ezea. Bio je to prvi gol reprezentativca Obale Slonovače posle tri meseca, prethodni put bio je strelac u porazu od Vest Hema (2:3).

Šest minuta trebalo je „lisicama“ da stignu do izjednačenja u drugom poluvremenu. Fenomenalni Iheanačo asistirao je Kastanju, a ovaj postigao svoj drugi gol ove sezone, a prvi još od prvog kola i meča sa Vest Bromvič Albionom.

Mogao je Palas da ponovo dođe do prednosti, međutim Evans je sprečio Bentekea da pošalje loptu u praznu mrežu. Kazna je stigla ubrzo, Evans je učestvovao u akciji, pronašao Iheanača koji je postigao svoj 12. gol u poslednjih 9 utakmica.

Lester sada ima 7 bodova prednosti u odnosu na petoplasirani Vest Hem pet kola pre kraja i u dobroj je prilici da drugi put u svojoj istoriji izbori plasman u Ligu šampiona. Prethodni put to se dogodilo u sezoni 2016/17, a Lester je stigao do četvrtfinala.