Inter prosuo bodove, Strakoša udaljio Lacio od titule

0

Viđeni su sjajni mečevi u Seriji A u srijedu veče, koji su očistili put Juventusu ka novoj tituli šampiona Italije.

Prvo su u sjajnom meču Inter i Sasuolo remizirali 3:3.

Sasuolo je poveo kada je na asistenciju Filipa Đuričića Frančesko Kaputo zatresao mrežu domaćih.

Ipak, u finišu prvog poluvremena Inter preokreće rezultat.

Izjednačio je Romelu Lukaku u 41. minutu sa bijele tačke, da bi u prvom minutu nadoknade prvog dijela meča Kristijano Biragi pogađa za 2:1.

U drugom dijelu Inter je imao nekoliko sjajnih prilika za povećanje prednosti, prije svih Galjardini, ali nisu uspjeli da postignu pogodak.

Ešli Jang skrivio je penal u 80. minutu, a sa bijele tačke je siguran Domeniko Berardi.

Četiri minuta kasnije mrežu trese Lukaku, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Inter je ipak ponovo došao do prednosti dva minuta kasnije golom koji je iz blizine postigao Iglesijas Borha Valero.

Nepuna tri minuta kasnije novi šok za domaće – odbijenu loptu je pokupio Magnani i poslao je u mrežu za konačnih 3:3.

U Bergamu je viđem očekivano spektakularan meč dvije ofanzivno orijentisane ekipe.

Lacio je do 11 minuta već imao dva gola prednosti, poslije autogola De Rona i sjajnog gola Milinković-Savića.

Do kraja poluvremena domaćin smanjuje na 1:2 golom Gosensa.

U drugom poluvremenu totalni preokret.

Prvo Malinovski evrogolom poravnava rezultat. Do pobjede Atalanta stiže 14 minuta kasnije kada Palomino, posle velike greške Strakoše donosi Atalanti prednost od 3:2 što je bio i konačan rezultat.

Lacio sada zaostaje 4 boda za Juventusom u borbi za titulu.

U posljednjem meču večeri Roma je slavila posle preokreta u Rimu nad Sampdorijom 2:1. Gabiandini je doveo u 11.minutu goste u prednost, da bi Džeko sa dva maestralna pogotka, u 64. i 85. minutu, donio pobjedu „vučici“.