Inter sa „kreča“ izbegao poraz u Rimu

0

RomaInter 2:2 (1:1)
Spinacola 45+1′, Mkitarjan 57′ – De Vrij 21′, Lukaku 87’pen

PoslJednja utakmica nedJeljnog programa 34. kola Serije A završena je bez pobjednika.

Roma i Inter su podijelili bodove u meču u kojem je domaćin bio bliži pobjedi, ali su nero-azuri izbegli poraz iz penala u finišu utakmice. Inter je došao u vođstvo u 21. minutu preko De Vrija, a nešto kasnije Brozović je imao odličnu šansu da duplira prednost.

„Vučica“ je izjednačila u sudijskoj nadoknadi, gol je postigao Spinacola, ali je sudija Di Belo konsultovao VAR u ovoj situaciji. Procijenio je da nije bilo faula nad igračem Intera u začetku akcije pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

Lautaro Martinez postigao je gol nakon desetak minuta u nastavku, međutim poništen je zbog ofsajda, a samo koji minut kasnije nova radost za Romu. Strijelac je bio Mkitarjan koji se dobro snašao nakon odbitka i savladao Handanovića.

Tri minuta prije kraja Spinacola je skrivio penal koji je realizovao Lukaku i odveo svoj tim na drugu poziciju na tabeli. Inter ima 5 bodova manje od Juventusa koji u ponedjeljak dočekuje Lacio, dok je Roma na petoj poziciji sa 58 bodova, dva više od Napolija i Milana.