Inter ubjedljiv, Fiorentina opet blijeda, Milan rastužio Feraru (VIDEO)

0

Uzbudljivo veče bilo je u italijanskoj Seriji A.

Inter je zabilježio najubjedljiviju pobjedu u prvenstvu još od 2017. godine, kada je savladao Atalantu sa 7:1. Na “Meaci“ je pala Breša, a konačan rezultat bio je 6:0. Bilo je šest različitih strijelaca, a najljepši je bio prvi gol koji je Ešli Jang postigao nakon centaršuta Sančeza.

Miroljubiv remi u Bolonji, a golovi su pali na kraju prvog i na startu drugog poluvremena. Musa Barou je u trećem minutu nadoknade prvog dijela doveo tim Siniše Mihajlovića u prednost, ali je Simeone izjednačio samošto se krenulo sa centra u nastavku, a to je bio i konačan rezultat.

Pravu tragediju preživeo je SPAL u meču sa Milanom. Ekipa iz Ferare vodila je sa 2:0, ali je prvo ostala bez jednog, a onda i bez dvojice fudbalera, koji su dobili crvene kartone. Milan je smanjio golom Leaa u 79. minutu, da bi u četvrtom minutu nadoknade Vikari pogodio sopstvenu mrežu, pa je domaćin, ostao bez dva boda. SPAL je 19. na tabeli i možda mu je ovo bila posljednja šansa da izbjegne najgore i selidbu u Seriju B.

Sa dobrim rezultatima nastavila je Verona, tim iz grada ljubavi pobedio je Parmu sa 3:2, pa se i dalje nada plasmanu u Evropu

Bolonja – Kaljari 1:1(1:0)