“Interesantno za publiku, za nas stresno”

0

Budućnost je profitirala nakon nekompletnog 17. kola domaćeg šampionata – „plavi“ su savladali Mornar pod Goricom u goleadi sa 4:3 i nakon remija Sutjeske i Dečića (1:1), vratili se na lidersko mjesto dva kola prije kraja jesenjeg dijela sezone.

Trijumf u odličnoj utakmici na podgoričkoj areni donijeli su Stefano Almeida, Vasilije Adžić i Marko Mrvaljević svojim golovima.

Za publiku je bilo interesantno, ali nama stresno. Očekivali smo da neće biti lako, jer smo dva puta igrali sa Mornarom i nije čudo što mu je ovo tek drugi poraz u posljednjih 12 kola. Dobro smo počeli, poveli, ali potom primili gol i izgubili našu igru desetak minuta. Mornar je preokrenuo, ali dobra stvar je što nijesmo odustali, izjednačili smo do poluvremena i na pauzi se dogovorili da treba da smirimo igru, ali istovremeno da bude brži protok lopte i da će pogodak doći“, rekao je Mladen Milinković nakon utakmice, a zatim je dodao.

Brine nas što smo na posljednje dvije utakmice kod kuće primili pet pogodaka, a dobra stvar je što smo postigli sedam. Moramo do kraja polusezone očvrsnuti defanzivu i s druge strane nastaviti da budemo ovako efikasni. Ponovo smo prvi, što nam je bio cilj i uradićemo sve da slavimo u naredna dva meča i na pauzu odemo kao lideri“, jasan je naš strateg.

Aktuelni prvak naredni meč igra narednog vikenda – gostuje Petrovcu na stadionu „Mitar Mićo Goliš“.