Interovih šest za vrh tabele

0

Fudbaleri Intera ubjedljivo su pobijedili Krotone 6:2 u 15. kolu Serije A.

Prvi gol na utakmici postigli su gosti u 12. minutu, a precizan je glavom bio Nikolo Zanelato. Posle osam minuta uslijedio je odgovor, Lukaku je asistirao, a gol je postigao Lautaro Martines za 1:1.

Uslijedila je greška Maronea u 31. minutu i autogol za vodjstvo ,,neroazura“.

Ipak, pogriješila je i druga strana a krivac je bio Arturo Vidal, koji je napravio penal. Sa bijele linije šutirao je Vladimir Golemić za 2:2 na poluvremenu.

U 57. minutu ponovo je bio precizan Martines za novo vodstvo Intera. Potom je Lukaku povećao razliku na 4:2 u 64.

Martines je postigao het-trik u 78. minutu za već ubjedljivo vodstvo od 5:2. Ali, tu nije bio kraj. Konačan rezultat postavio je Ašfraf Hakimi u samoj završnici meča za 6:2.

Ovom pobjedom Inter se plasirao na prvo mjesto tabele sa dva boda više od Milana, koji ima utakmicu manje.