Iran jači od “sokola”

0

Crna Gora je izgubila od Irana 2:1 u prijeteljskom meču koji je bio generalna proba za susret kvalifikacija protiv Jermenije.

Ljubiša Tumbaković dobio je od meča sa Iranom vjerovatno sve osim povoljan rezultat. Bila je to odlična provjera protiv selekcije koja je pokazala da u napadu ima klasu. Međutim i naši su igrali odlično.

Bilo je minuta odličnih akcija, mnogo dobrih šansi, ali i propusta, posebno u defanzivi.

“Utakmica je zamišljena kao kontrolna za Jermeniju. U pojedinim momentima je bilo kako smo zamislili, ali falio je kontinuitet. Primili smo naivne golove i to ne smije da nam se dešava. Zadovoljan sam učinkom jedne grupe igrača, ali bilo je i onih koji nijesu ispunili očekivanja. Sada ne želim da licitiram imenima, uradićemo detaljnu analizu.” – kazao je Tumbaković nakon meča.

Prvo poluvrijeme bilo je posebno dobro u ofanzivi. U prvom minutu stvorili smo veliku šansu, ali je Jovović bio prekratak da pogodi gol.

Iranci su nas iznenadili iz prvog napada, a u posljednjih 20 minuta smo izdominirali. Savić i Savićević mali su zicere, a gol je dao Jovetić u 32. minutu lijepim udarcem.

Iran je u finišu imao šansu preko Azmuna, koji je zatresao stativu, poslije loše procjene Petkovića.

U drugom smo poluvremenu najbolju šansu imali preko rezerviste Mugoše, koji je fenomenalnim udarcem sa 20 metara šutirao malo pored. Iran je do pobjede došao preko Azmuna nakon leteće akcije sa Rezajanom. Posljednju šansu imali smo preko Kojaševića u 91. minutu.

Meč je svakako obilježio i povratak Mirka Vučinića nakon dugačke pauze zbog povrede.