ISTORIJSKI RASPLET: Japan i Španija prošli dalje, Njemačka ispala!

0

U Grupi E viđen je na kraju rasplet koji se mogao predvidjeti samo u najluđim snovima. Dalje su prošli Japan kao prvoplasirani i Španija kao drugoplasirani tim. Iz daljeg toka takmičenja ispada Njemačka i hrabra Kostarika.

Oba meča su poslije prvog poluvremena išli očekivanim tokom. Španija je povela u ranoj fazi preko Alvara Morate, dok je Gnabri doveo Njemačku u vođstvo isto vrlo brzo po početku meča.

Očekivalo se da će favorizovane ekipe proći dalje , ali u drugom poluvremenu viđena je prava ludnica.

Japan je za 5 minuta došao do preokreta protiv Španije golovima Doana i Tanake. Drugi gol Japanaca će biti posebna priča jer i ako se činilo lopta nije prešla cijelim obimom u gol aut pri centaršutu kod drugog gola.

Na meču Njemačke i Kostarike, reprezentacija iz Centralne Amerike je takođe napravila preokret golovima Tehed i Vargasa. Tada je izgledalo da će i Njemačka i Španija ispasti. Međutim Njemci su do kraja meča postigli 3 gola i došli do pobjede 4:2.

Španci sa druge strane nisu uspjeli da izjednače i kao drugoplasirani će ići na Maroko u 1/8 finala, dok Japan ide na Hrvatsku.