Jovetić probudio Sevilju

0

Fudbaleri Sevilje odigrali su protiv Deportivo La Korunje spektakularan meč 31. kola Primere i slavili su 4:2.

Stevan Jovetić se vratio u startnu postavu kluba iz Andaluzije i već u prvom minutu postigao je gol. 53 sekunde su bile dovoljne crnogorskom igraču da postigne vodeći pogodak za domaće i najavi da je golgeterska kriza iza tima Horhea Sampaolija.

Ipak Sevilja je brzo ispustila prednost pošto je Kakuta poravnao, međutim Sarabija je vratio višak domaćima golom u devetom minutu za 2:1. Gosti se nijesu predali, pa je u 25. minutu rezultat 2:2 Kakuta ponovo strijelac.

Sevilja je do nove prednosti stigla u 32. minutu. Korea je sjajno glavom pogodio na centaršut Eskudera. Jovetić je novu veliku šansu imao u 39. minutu, ai je poslao loptu glavom pored desne stative i bio je vrlo nezadovoljan zbog tog promašaja.

U drugom dijelu domaći su nastavili sa napadima, stvarili su šanse i na kraju preko Ben Jedera minut prije kraja stigli do pobjede poslije šest uzastopnih mečeva u kojima nijesu trijumfovali.

Izvor: cdm.me