Jović i Kostić režirali slavlje Ajntrahta, prošli Arsenal i Salcburg

0

Večerašnjim terminom od 18.55 poznato je osam učesnika naredne faze Lige Evrope.

Ajntraht iz Frankfurta je ugostio Šahtjor nakon remija, 2:2, u Ukrajini. Sve je savršeno krenulo za njemački tim pošto je Luka Jović u 23. minutu odlično ispratio centaršut Da Koste, izvukao se nekoliko koraka u nazad, a onda pogodio za vođstvo Ajntrahta od 1:0. Samo četiri minuta kasnije, Sebastijan Aler je realizovao jedanaesterac za sigurnih 2:0 i spokoj navijača na ,,Komercbank areni”. Međutim, Šahtjor je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa. Pritiskali su, a potom je Žunior Moraeš u 64. minutu postigao pogodak. Lopta je nekako završila iza leđa Kevina Trapa, ali je završila. Nastavili su Ukrajinici sa silovitim napadima, a ubrzo je Marlos pogodio prečku, nakon čega je zavladao muk na stadionu.

Preživjevši napade Šahjora, stvorila se prilika za kontru Ajntrahta koju je u finišu povukao Filip Kostić, a potom odložio loptu za Alera koji mirno šalje loptu u gol Pjatova za 3:1 u 80 minutu meča. Konačnih 4:1 postavio je Ante Rebić u 88. minutu.

Nakon poraza u prvom meču u Belorusiji (1:0) od BATE-a, Arsenal je morao svim snagama da krene u revanš. Tako je i bilo. Ekipa Unaja Emerija je u četvrtom minutu anulirala rezultat iz Borisova autogolom Volkova, a potom je Škordan Mustafi u 39. minutu iskoristio asistenciju Granita Džake za preokret u konačnom skoru. Ubjedljivih 3:0 postavio je Sokratis Papastatopulos nakon punog časa igre.