Jovovićev Ahli najveće iznenađenje Stars lige

0

Najprijatnije iznenađenje u katarskom fudbalu je Al Ahli iz Dohe, koji sa klupe predvodi crnogorski trener Nebojša Jovović.

Do osme pobjede ekipa četrdeset šestogodišnjeg Podgoričanina stigla je protiv Um Salala u 17. kolu ,,Stars lige“.

Utakmica na Hamad bin Kalifa stadionu završena je 1:0, a gol odluke postigao je Hazem Šehata u 56. minutu.

Tim našeg stručnjaka dominirao je tokom cijelog meča, a u prvom poluvremenu je propustio nekoliko izglednih prilika.

Golman gostiju, Baba Malik N’diaje, branio je sve do odmora, ali je u nastavku slabo reagovao kod ne toliko jakog šuta kada mu je lopta izmigoljila iz ruku i prešla gol crtu.

Deset minuta kasnije Al Ahli je ostao sa igračem manje, ali je bez problema iskontrolisao stvari na terenu.

Jovovićev sastav je šesti na tabeli, na samo dva boda od trećeplasiranog Al Rajana, sa kojim se sastaje 7. marta u gostima.

Tim kojem se prognozirala borba za opstanak, sa crnogorskim strategom piše jednu od najljepših priča u klupskoj istoriji.

Ahli nikada nije bio bolje rangiran od petog mjesta na tabeli, a sa Jovovićem na klupi na putu je da premaši svoj najbolji plasman na kraju sezone.

I ne samo to – ,,zeleno-bijeli“ su u aktivnoj trci za mjesto u Azijskoj Ligi šampiona, što bi bilo ravno senzaciji.

Jovović je veliko ime u Arapskom svijetu fudbala, gdje je sa jordanskim Fejsalijem osvojio triplu krunu, sa Šortom iz Iraka titulu, a u Tunisu Kup sa Sfaksijenom.

Od kraja 2019. godine radi u Ahliju iz Katara – zemlji domaćinu narednog Mundijala.

Do završetka ,,Stars lige“ ostalo je pet kola.