Jovovićev Al Ahli slavio na premijeri sezone u Kataru

0

Nova fudbalska sezona u Kataru počela je na najbolji mogući način za Nebojšu Jovovića – ekipa crnogorskog trenera, Al Ahli, na premijeri je slavila protiv Vakre sa 2:1.

,,Zeleni“ su u prvom kolu prvensta do trijumfa stigli preokretom – primili su gol sredinom prvog poluvremena nakon ne baš najbolje intervencije golmana Rodrigeza, čiji je kiks kaznio Mazid.

Ispravio je to povratanik u Al Ahli iz belgijskog Eupena, Iranac Omid Ebrahimi, koji je poravnao rezultat u 38. minutu poslije kornera, te udarca nogom sa ivice peterca.

Trijumf Jovovićeve ekipe režirao je Marokanac – Nabil El Zar, koji je bio precizan iz penala u 51. minutu.

Još nekoliko šansi imao je Al Ahli do kraja utakmice, ali iz dobrih pozicija nije uspio da uveća prednost.

Crnogorski stručnjak održao je klub iz Dohe u katarskoj ,,Stars ligi“ prošle sezone, a novu je počeo osvajanjem tri boda u duelu sa rivalom protiv kojeg je jesenas debitovao pobjedom od 6:0.

Četrdeset petogodišnji Podgoričanin veliko je ime u Arapskom svijetu, gdje je u tri zemlje osvojio pet trofeja – sa jordanskim Fejsalijem triplu krunu, titulu sa Šortom u Iraku, kao i Kup sa tuniškim Sfaksijenom.

Od decembra 2019. godine sa klupe predvodi Al Ahli.