Kadeti ponovo poraženi

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije rezultatom 3:0 u drugom kolu UEFA Razvojnog turnira u San Marinu.

Našoj selekciji ovo je drugi poraz, nakon onog od Gruzije na startu.

– Dobro smo krenuli u utakmici, imali dobar ritam, bili agresivni na lopti. Međutim, ponovo smo pravili velike greške, koje određuju ishod utakmice. Sve to je uticalo i da psihološki ne budemo na adekvatnom nivou. Kasnije smo imali neke dobre situacije, pogodili dvije stative, međutim, treba dosta toga da se uradi da bi se napravio rezultat protiv kvalitetnih ekipa kao što je Slovenija, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Prvu šansu na utakmici imala je Crna Gora – u 16. minutu Andrej Kostić je prošao pored dva protivnička igrača, a zatim bio za malo neprecizan udarcem sa petnaestak metara.

Četiri minuta kasnije Dominik Drobnič je iskoristio statičnost odbrane Crne Gore i doveo Sloveniju u vođstvo. U 38. minutu odbrana ,,sokola“ je ponovo zaspala, a Sven Šunta rutinski donio 2:0 svom timu. Konačan rezultat postavio je Žiga Pečjak u 57. minutu.

Do kraja meča Crna Gora je bila ofanzivnija, Petar Jauković i Kostić pogodili su stative, ali promjene rezultata nije bilo.

U posljednjoj utakmici na turniru, 9. aprila od 14:30 časova, Crna Gora se sastaje sa San Marinom.

Slovenija – Crna Gora 3:0