Kakav preokret Lajpciga, “Bikovi“ ne odustaju od titule!

0

Lajpcig – Menhengladbah 3:2 (0:2) Nkunku 57′, Poulsen 66′, Serlot 90+3′ – Hofman 6′(p), Tiram 19′

I u šestoj utakmici 23. kola njemačke Bundeslige pobijedila je domaća ekipa, ali na kakav način!

U derbiju kola sastala su se dva njemačka predstavnika u osmini finala Lige šampiona, a slavio je domaći Lajpcig, i pored vođstva Menhengladbaha na poluvremenu od 2:0. Gol za velika tri boda “Bikova“ postigao je Aleksandar Serlot u trećem minutu sudijske nadoknade.

Počelo je odlično za goste, Hofman je realizovao jedanaesterac u 6 minutu, a prethodno je Upamenkano srušio Tirama. Štoper Lajpciga kao da je već počeo da radi za Bajern, u čije bi redove, po pisanju njemačkih medija, trebalo da pređe ovog ljeta. Još nije istekao ni 20. minut, a Borusija je već vodila sa 2:0. Embolo je zahvatio loptu glavom, ona je pogodila njegovog saigrača Markusa Tirama u grudi i prevarila Gulačija. Do kraja prvog dijela gosti su bili bliži trećem, nego domaći drugom golu.

Samo što je krenuo nastavak loptu je u mrežu Menhengladbaha ubacio serlot, VAR je kazao-rukom. Ipak, nije se dugo čekalo na gol Lajpciga, koji je zaigrao kao preporođen. Lijepu akciju i ubacivanje Halstenberga u gol je pretvorio, odlično postavljeni Nkunku u 57. minutu. Desetak minuta kasnije na udarac sa solidne distance se odlučio Jusuf Poulsen, golman gostiju Jan Zomer je pomalo bio iznenađen, ali je šut danskog reperezentativca bio izuzetno precizan i lopta se od stative odbila u mrežu. Nastojanja domaćih da dođu do potpunog preokreta nisu urodila plodom sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, kada je centaršut Danija Olma u gol za pobedu pretvorio Serlot. Gosti su tražili prekršaj, tvrdeći da je Norvežanin prije skoka odgurnuo Lazara, ali promjene odluke nije bilo i Lajpcig nastavlja trku sa Bajernom.

Razlika između Bavaraca i “Bikova“ ostaje samo dva boda posle 23. kola, dok je Menhengladbah sve dalje od Lige šampiona, pošto je trenutno osmi sa 33 boda, devet manje od četvrtoplasiranog Ajntrahta.