Kamada – kanonada, prvijenac Eriksena, poraz Ajaksa

0

Odigrana je polovina prvih mečeva šesnaestine finala Lige Evrope.

Najzanimljivije je bilo u Frankfurtu gdje je Ajntraht stekao odličnu zalihu pred revanš u Mocartovom gradu. Najzaslužniji za trijumf „orlova“ bio je Japanac Kamada, strijelac prva tri gola za njemački tim. Četvrti gol delo je srpskog reprezentativca Filipa Kostića, koji je nastavio sa odličnim igrama u 2020. godini. Nadu za Salcburg donio je Korejac Hvong golom sa bijele tačke u finišu susreta.

Očekivalo se mnogo uzbuđenja i u Brižu, gdje je gostovao Mančester Junajted. Tako je i počelo, poslije greške odbrane gostiju Denis je doveo lidera belgijskog prvenstva u vođstvo, ali je na istovjetan način, poslije smušene intervencije defanzivaca Briža, izjednačio Marsijal u 36. minutu. U preostalom dijelu meča bilo je šansi, ali ne i golova. Inter je sa pola snage završio posao u Razgradu, gdje je pobijedio domaći Ludogorec sa 2:0. Dugo se čekalo na prvi gol, a postigao ga je Danac Kristijan Eriksen u 71. minutu. Bio je to njegov prvi gol u dresu milanskog kluba. Bugare je dotukao Romelu Lukaku sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.

U predgrađu Madrida pao je Ajaks. „Kopljanici“ su izgubili od Hetafea sa 2:0, a da sve bude gore po šampiona Holandije drugi gol su primili u posljednjim trenucima, strijelac je bio Kenedi. Minimalnu prednost pred revaš stekao je Šahtjor, koji je u Harkovu pobijedio Benfiku sa 2:1, a svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Lisabonski Sporting je imao čistu situaciju, vodio je sa 3:0 protiv istanbulskog Bašahšehira, ali je gol Višće sa penala ostavio nadu turskom timu.

Bez pobjednika bilo je u Klužu, gdje je Sevilja pred kraj meča izjednačila protiv rumunskog prvaka, kao i u Kopenhagenu, gdje su domaći tim i šampion Škotske Seltik igrali 1:1. Danci su mogli do pobjede, ali je Forster odbranio penal Stageu u 79. minutu.

Kluž – Sevilja 1:1(0:0)