Qarabag demolirao Neftci, Vešović upisao asistenciju

0

U impresivnom prikazu fudbala, Qarabag je sa rezultatom 5-0 razbio Neftci Baku u meču 33.kola šampionata Azerbejdžana.

Goleada je počela rano u prvom poluvremenu kada je Akhundzade postigao gol u 13. minuti, postavljajući ton za ostatak meča. Momentum se dodatno pojačao kada je Moreno udvostručio prednost u 34. minuti na asistenciju Marka Vešovića. Prvo poluvrijeme završeno je sa rezultatom 2-0, ostavljajući Neftci Baku pod pritiskom.

Sa početkom drugog poluvremena, Qarabag je nastavio dominirati. Leonardo Andrade je u 65. minutu pogodio za 3-0, a do kraja su pogađali Akhunzadze u 77. i Zubir u 85.minutu.

Za Qarabag osim Vešovića cio meč je odigrao i Marko Janković koji je zaradio žuti karton.

Qarabag je odavno obezbijedio titulu i prvi je na tabeli sa 76 bodova, slijede Sumqayit sa 51 i Neftci sa 50.