Katastrofalno suđenje bjeloruskog sudije Dmitrijeva, da li će ga UEFA sankcionisati?

0

Mornar je juče u Mađarskoj nezasluženo poražen od Pakšija 3-0, u prvom meču 3.kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Svako ko je gledao sinoćnji meč mogao je vidjeti da je Mornar bio ravnopravan rival, u nekim momentima meča i bolji od “favorizovanog” protivnika kojeg je cijelog meča gurao sudija iz Bjelorusije Dmitrij Dmitrijev.

Zvanična statitika UEFA dovoljno govori! Čak 18 faulova napravili su domaći igrači, a nijesu dobili ni jedan žuti karton. Dok, s druge strane, naš predstavnik je napravio osam faulova i dobio je čak pet žutih i dva crvena kartona.

Treba istaći i famoznu VAR tehnologiju. Najprije je Ondong zaradio crveni karton nakon nenamjernog starta nad domaćim igračem. Mornar je i sa igračem manje na terenu izgledao kao da ima igrača više. Po tom, igrao se 61. minut kada je iz igre isključen i Đurišić. Ruku na srce, mogao je jedan od najboljih igrača Mornara biti blaži, ali da li je napravio prekršaj za crveni? I pored sve nepravde od strane sudija, Mornar je i sa dva igrača manje prijetio domaćinu, koji u nijednom trenutku nije pokazao da je kvalitetniji tim sinoćnjem meču.

U osmom minutu nadoknade je ponovo u centru pažnje bio glavni arbitar Dmitrijev koji je najprije dosudio faul van šesnaesterca, a nakon gledanja VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Po svemu prikazanom, bjeloruske sudije su kumovale sinoćnjem rezultatu. Za očekivati je da ih disciplinska komisija UEFA-e sankcioniše.