Kazahstan opravdao ulogu favorita

0

Futsal reprezentacija Crne Gore poražena je od Kazahstana rezultatom 7:0 u trećem kolu grupe 5 Glavne faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Jedna od najjačih svjetskih reprezentacija opravdala je ulogu na svom terenu, dok Crna Gora nije uspjela da pruži jači otpor, kao što je to bio slučaj prije mjesec dana u Podgorici, kada je Kazahstan tek u finišu obezbijedio pobjedu.

Danas je situacija bila drugačija, već u drugom minutu Daglas Žunior je zatresao mrežu Balše Đurkovića, ubrzo je pogodio i Abdirasil Abdumanapulj. Arnold Knaub je povisio na 3:0, čime je zaključeno prvo poluvrijeme. U nastavku su se u listu strijelaca upisali i Albert Akbalikov, Biržan Orazov (dva puta) i Azat Valilulin.

– Potpuno zaslužena pobjeda Kazahstana. Od prvog minuta su nametnutnuli svoj ritam, bili bolji u svim segmentima. Mi smo djelovali dekoncentrisano, loše smo parirali pogotovo na fizičkom planu. Definitivno, ovo je naša najgora utakmica u posljedjih nekoliko godina, istakao je selektor Sveto Ljesar.

KAZAHSTAN – CRNA GORA 7:0

Dvorana ,,Baluan Šolak“, Almati.

Sudije: Maksimilijan Aklofer, Kristijan Gundler (Njemačka), David Nisen (Danska)

1:0 – Daglas 2′, 2:0 – Abdumanapulj 4′, 3:0 – Knaub 15′, 4:0 – Akbalikov 21′, 5:0 – Orazov 25′, 6:0 – Orazov 25′, 7:0 –Valilulin

Ćorović, Obradović – Crna Gora

Kazahstan: Nuralem Baidula, Albert Akbalikov, Čingiz Jesemanamov, Dauren Tursagulov, Daglas Žunior. Igrali su još: Narun Serikov, Azat Valilulin, Arnold Knaub, Raimbek Žuma, Abdirasil Abdumanapulj, Biržan Orazov, Nurabek Kabilbajev, Rinat Turegazin, Batirhan Kenžegali.
Selektor: Kaka.

Crna Gora: Balša Đurković, Eldin Ćorović, Luka Vuletić, Ilija Mugoša, Aleksandar Obradović. Igrali su još: Milun Sekulić, Luka Živković, Nikola Cimbaljević, Filip Marković, Ivan Asanović, Goran Delić, Nikola Vidaković, Marko Spasojević, Dejan Miličić.
Selektor: Sveto Ljesar.