Komisija FSS zvanično: Zvezda je oštećena u derbiju

0

Sudijska komisija Fudbalskog saveza Srbije iznijela je zvaničan stav da je Crvena zvezda oštećena u 161. vječitom derbiju protiv Partizana prethodnog vikenda, pošto joj sudija Srđan Jovanović nije priznao gol.

Sporna situacija se dogodila u 69. minutu utakmice u Humskoj dok je rezultat bio 0:0. Tad je Jovanović duel Žandera i Stojkovića u kaznenom prostoru Partizana svirao kao prekršaj nad golmanom crno-bijelih, pa gol Milunovića koji je uslijedio u nastavku te akcije nije priznat.

Komisija u sastavu Milan Karadžić, Boško Jovanetić, Majo Vujović i Igor Radojičić smatra da je djelilac pravde pogriješio u toj situaciji, ali da je za suđenje u ostatku meča zaslužio pozitivnu ocjenu, prenosi Sportski žurnal.

Vječiti derbi je završen pobjedom Partizana od 2:0.