Kompletirano 19. kolo 1.CFL

0

Fudbaleri Sutjeske savladali su u okviru 19. kola Telekom 1.CFL Podgoricu sa 3:0 i tako prekinuli niz od pet utakmica bez pobjede.

Takođe, Nikšićani i dalje imaju osam bodova prednosti ispred konkurencije, a trenutno je prvi pratilac Dečić, koji je trijumfom nad Zetom (1:0) preuzeo drugo mjesto na tabeli.

Sutjeska je dugo lomila otpor Podgorice, a onda je u razmaku od osam minuta sredinom drugog poluvremena sve bilo riješeno na Gradskom stadionu. U 70. minutu Božo Marković je odlično reagovao poslije pokušaja Darka Nikača, zatim je ovaj drugi upisao još dva gola, u 75. i 77. minutu.

Dečić je u komšijskom derbiju savladao Zetu, a trenutak odluke desio se u 64. minutu, kada je Ivan Novović zatresao mrežu protivnika udarcem sa preko 20 metara.

Seriju od četiri meča bez pobjede Rudar je prekinuo u meču protiv Budućnosti – 3:1. U zanimljivoj utakmici u Pljevljima svi golovi su pali u posljednjih dvadesetak minuta. Domaćin je poveo preko Zakarije Surake u 70. minutu, da bi Podgoričani uzvatili pet minuta kasnije, kada je Viktor Đukanović glavom zatresao mrežu Rudara. Na novi gol čekalo se samo tri minuta – ovog puta Dušan Živković bio je precizan iz jedanaesterca, dosuđenog poslije faula Momčila Raspopovića nad Ognjenom Gaševićem. U posljednjim trenucima meča, Nemanja Sekulić postigao je autogol za konačan rezultat, kojim je Budućnost otišla na devet bodova zaostatka za Sutjeskom.

Iznenađenje kola napravilo je Jezero gostujućom pobjedom nad Iskrom – 1:0. Danilovgrađani su gotovo sve vrijeme imali ofanzivu, ali su bodovi otišli ekipi iz Plava golom Fatiha Mukovića u šestom minutu sudijske nadoknade.

Još jedan komšijski derbi otišao je na stranu domaćina – Petrovac je pod Malim brdom slavio protiv Mornara rezultatom 2:0 i tako stigao do četvrtog mjesta na tabeli. Mreže su mirovale sve do 78. minuta, kada je vodeći pogodak postigao Marko Živanović. Samo četiri minuta kasnije, pitanje pobjednika je bilo riješeno i to zahvaljujući Adnanu Bašiću.