KOPA AMERIKA: Poznati svi parovi četvrtfinala, imamo jedan derbi!

0

Kavani donio je prvo mjesto Urugvaju u grupi C. Utakmicama grupe C završena je prva faza Kopa Amerika, Urugvaj je savladao Čile, dok su se Ekvador i Japan remijem oprostili od takmičenja.

U derbiju dana, Urusi su golom Kavanija u 82. minutu bili bolji od „crvenih“. Još uvek fudbaler PSŽ-a je sjajnim trzajem glavom nakon centaršuta Žonatana Rodrigeza donio pobjedu i prvo mjesto u C grupi.

Drugi susret, između prežaljenih Japana i Ekvadora, donio je 1:1, a poveli su Japanci u 15. minutu preko Šoje Nakadžime. Nije mu bilo teško da pogodi praznu mrežu sa 17, 18 metara nakon loše intervencije golmana Ekvadora. Izjednačio je Anhel Delgado u 35. minutu, koji se najbolje snašao posle nekoliko odbitaka u kaznenom prostoru. Bio je to, ispostavilo se, konačan rezultat utakmice u Belo Horizonteu.

Poznati su i svi parovi četvrtfinala južnoameričkog kontinentalnog takmičenja, a sastaće se:

Brazil – Paragvaj (28. jun, 02.30 po srednjeevropskom vremenu)