Krstoviću direktan crveni karton na San Siru (VIDEO)

0

AC Milan je dodatno učvrstio svoju poziciju na drugom mjestu Serije A ostvarivši sedmu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima nakon uvjerljive pobjede od 3-0 nad US Lecce, čime su Rossoneri ostali neporaženi u 12 uzastopnih mečeva (7 pobjeda, 5 remija).

Milan je ušao u meč sa nadom da će se približiti osiguravanju drugog mjesta. Pod vodstvom Stefana Piolija, Milan je dobro započeo meč na osunčanom San Siru, postigavši gol već u šestoj minuti. Samuel Chukwueze je primio loptu na desnom krilu i nakon što je pokazao odličnu kontrolu lopte – Nigerijac je prošao u šesnaesterac prije nego što je poslao loptu na ivicu kaznenog prostora – gdje je Christian Pulišić primio loptu i postigao gol preciznim udarcem u donji lijevi ugao.

Rossoneri su nastavili s dominantnom igrom i udvostručili svoje vođstvo neposredno prije polovine prvog poluvremena kada je Olivier Giroud dobro reagovao i susreo se sa kornerom Yacinea Adlija, glavom poslavši loptu u mrežu iz blizine. Lecce je imao svoje šanse tokom prvog poluvremena, ali su se sve nade u povratak ugasile neposredno prije poluvremena kada je naš Nikola Krstović dobio crveni karton zbog visokog starta na Chukwuezeu – start koji je bio gotovo kao iz WWE-a.

Sa dva gola prednosti i igračem više, Milan je bio čvrsto u kontroli nakon pauze, iako bez ozbiljnijih prijetnji. To je bilo do 57. minute kada je Adli sjajno proigrao i raskomadao odbranu Leccea, poslavši Rafaela Leãa samog na gol, a portugalski napadač nije pogriješio, savladavši Falconea. Igrači Leccea bili su ljuti zbog očiglednog prekršaja prije gola, ali nakon pregleda VAR-a, gol je priznat uprkos protestima. S tri gola prednosti, Pioli je iskoristio priliku da odmori neke od svojih igrača, napravivši trostruku zamjenu na sat vremena igre.

Domaći tim je lako došao do pobjede u posljednjih 30 minuta sa malo prijetnji od protivnika, a Milan se sada okreće četvrtfinalu UEFA Evropa lige protiv rivala AS Roma u četvrtak. S druge strane, Lecce, sa samo jednom pobjedom u posljednjih osam ligaških utakmica, držaće oko na timove ispod sebe dok se nalaze samo četiri boda iznad zone ispadanja.