Krupan korak Čelsija ka Ligi šampiona

0

Čelsi – Norič 1:0 (1:0)
45+3′ Žiru

Fudbaleri Čelsija savladali su sinoć na svom ,,Stamford bridžu“ ekipu Noriča sa 1:0 u utakmici 36. kola Premijer lige.

Veliki posao bio je pred igračima Frenka Lamparda, a uprkos tome što je Norič i zvanično drugoligaš od sljedeće sezone, izabranici Danijela Farkea pokazali su se sasvim dobro na ovom meču.

U prilog tome ide i rezultat, te je samo jedan gol, koji je djelo Olivijea Žirua u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, riješio ovaj meč.

Imao je Čelsi brojne prilike da poveća prednost na ovom susretu, ali Tim Krul je bio na visini zadatka u tim trenucima.

Čelsi je ovom pobjedom načinio krupan korak ka Ligi šampiona, s obzirom na to da sada imaju četiri boda više od prvih pratilaca za direktan plasman u to takmičenje – Lestera i Mančester junajteda.