Kup kralja: Goleada Barselone i Granade u produžecima

0

Barselona je slavila posle produžetaka protiv Granade 5:3 i plasirala se u polufinale Kupa kralja.

Poveli su domaći u 33. minutu golom Kenedija, koji je postavi rezultat na poluvremenu i donio minimalnu prednost svom timu.

Povisio je Soldado na 2:0 u 47. minutu. Odogovor Barselone stigao je tek u 88. minutu preko Grizmana. Uspeli su gosti da izvuku produžetke zahvaljujući Đordi Albi u drugom minutu nadoknade.

U 100. minutu Grizman je preokrenuo na 3:2. Tri minuta kasnije uslijedio je penal za domaće, i Viko je bio precizan sa bijele tačke za 3:3. U 108. minutu upisao se i Frenki de Jong za 4:3. U 113. minutu Alba postiže svoj drugi gol i postavlja konačan rezultat.

Levante se takođe plasirao u polufinale posle pobjede nad Viljarealom, takođe u produžecima. Jedini gol na meču postigao je Marti u 120. minutu.