KUP: Poznati polufinalisti

0

Četvrtfinalni mečevi Kupa Crne Gore donijeli su dosta uzbuđenja. U narednu fazu takmičenja plasirali su se Jezero, Dečić, Rudar i Budućnost.

Jezero je kao domaćin u Beranama “razbilo” drugoligaša Kom rezultatom 6:1, osiguravši svoje mjesto među četiri najbolje ekipe u ovom masovnom takmičenju.

Gostujući tim iz Zlatice je odigrao solidno prvo poluvrijeme, završivši prvu polovinu utakmice sa minimalnim zaostatkom od 2:1. Međutim, u nastavku, Jezero je krenulo agresivno i potpuno zasluženo slavilo ubjedljivu pobjedu.

Golove za pobjedničku ekipu postigli su Pavlićević (dva gola), Redžepagić, Tošković, Šimun i Julević. Sa druge strane, jedini strijelac za goste bio je Vladimir Perišić.

U Baru je Mornar bio domaćin Budućnosti, gdje su domaćini poveli 2:0, ali je Budućnost uspjela izjednačiti rezultat na 2:2 u regularnom vremenu. Nakon boljeg izvođenja penala, Budućnost je osigurala svoje mjesto među polufinalistima.

Rudar i Bokelj su odigrali izuzetno uzbudljivu utakmicu u Kotoru, koja se završila 1:1 u regularnom vremenu. Vasko Kalezić je doveo goste u prednost u 22. minutu iz jedanaesterca, ali je Igor Poček izjednačio rezultat u 65. minutu. Nakon što su penali odlučivali pobjednika, golman Rudara, Balša Radanović, postao je heroj odbranivši šut Vladanu Kordiću.

U podgoričkom naselju Stari Aerodrom, Dečić je ostvario pobjedu nad Petrovcem rezultatom 2:1, čime su osigurali svoje mjesto među polufinalistima. Draško Božović je donio vođstvo Dečiću u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, ali je Aldin Adžović izjednačio rezultat u 61. minutu. Ipak, Pjeter Ljuljđuraj je postao junak Dečića kada je postigao pobjednički gol u drugom minutu sudijske nadoknade.