L1: Sigurna pobjeda Lila

0

Aktuelni vicešampion Francuske, ekipa Lila, slavila je pobjedu u prvoj utakmici 18. kola francuske Lige 1. To je četvrti vezani trijumf tima sa severa Francuske u prvenstvu, a pobednički niz prekinuli su na „Stamford Bridžu“, gdje su izgubili od Čelsija u posljednjem kolu grupne faze LIge šampiona.

Lil je pobijedio Monpelje sa 2:1, a odlučujući gol postigao je Portugalac Renato sančez u 84. minutu. Prethodno je domaćin poveo sa bijele tačke, a strijelac je bio Džonatan Ikone, fudbaler koji je prije dvije godine upravo iz Monpeljea stigao u Lil.

Endi Delor je izjednačio u 74. minutu kada je na drugoj stativi sačekao loptu koju je glavom zahvatio Mole. Desetak minuta nakon poravnanja Renato Sančez je precizno tukao u bliži ugao i savladao golmana gostiju Rulija.