La liga: Penali i Bardi doneli bod Levanteu protiv Atletika

0

Fudbaleri Atletiko Madrida remizirali su na gostovanju protiv Levantea rezultatom 2:2, a bodove su podelili i Granada i Hetafe nakon remija 1:1, u noćašnjim duelima španske La lige.

Atletiko je poveo već u 12. minutu golom Grizmana, nakon što mu je glavom asistirao Felipe. Domaći su se vratili u meč golom Bardija iz penala u 37. minutu, pa se nerešenim rezultatom otišlo na odmor.

Novo vođstvo Atletiko Madridu doneo je Kunja pogotkom u 76. minutu, nakon odlične asistencije De Raula. Činilo se da će Madriđani stići do nova tri boda, ali je u 86. minutu Lodi igrao rukom, a sudija pokazao na belu tačku. Odluku je potvrdio VAR, a drugi put sa penala bio je siguran Bardi.

Utakmicu je obeležilo i isključenje trenera Atletika Dijega Simeonea, koji je zaradio drugi žuti karton u 81. minutu zbog prigovora arbitru.

Atletiko je šesti sa 19 bodova dok je Levante osvojio šesti bod i nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli La lige.

Hetafe je poveo protiv Granade golom Unala u 36. minutu, nakon asistencije Kabaka, koji je mu je loptu prosledio glavom.

U drugom poluvremenu prvo veliko iznenađenje viđeno je u 78. minutu kada je Suarez promašio penal za Granadu. Činilo se da će Hetafe upisati prvu pobedu ove sezone, ali je Molina u sedmom minutu nadoknade odlično zahvatio loptu glavom, koju je iz kornera posalo Milja, i pogodio mrežu- Tako je doneo bod Granadi u samom finišu.

Hetafe je stigao tek do trećeg boda i na poslednjem su mestu na tabeli dok je Granada osvojila osmi bod i nalazi se na mestu iznad zone ispadanja.